PROFI PARKET 

Tel.: +420 777 623 228 

 Email: strnadk@email.cz


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data2/profiparket_cz/public_html/www/templates/dd_machines_86/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

ProfiParket - Parkety


Parkety se pokládají se do nejrůznějších vzorů. Těmi nejznámějšími jsou stromeček, řetěz, dále pak cihla a čtverec. Dřevěné parkety mají mnoho podob. Těmi nejznámějšími jsou parketové vlysy - masivní dřevěná podlaha; mozaikové parkety - parkety z tvrdého dřeva skládané do rybích či tabulových vzorů; zámecké parkety (kazetové) – čtvercové parkety z velmi kvalitního dřeva a dřevěné třívrstvé podlahy.
V minulosti byly parkety nejoblíbenější dřevěnou podlahou, která se pokládala. Jejich nevýhodou bylo vrzání, které bylo zapříčiněno špatným způsobem pokládky. V současnosti se parkety pokládají jiným způsobem a tak se již vrzání obávat nemusíte. Navíc se již nedrátkují. Při správné údržbě vám mohou parkety vydržet více než sto let! 

Výhody parketThumbnail image 

Mezi výhody patří rychlá pokládka a snadná montáž. Mezi velké přednosti parket lze počítat především dlouhá životnost. Při správné údržbě parkety vydrží více než sto let.
Dřevěnou podlahu lze dokonce několikrát obnovit odborným přebroušením, což jistě mnozí z vás ocení. Pozor ale, při hlubším poškození již není možné parketu opravit. 
Kromě příjemného vzhledu, parkety přináší výhodu v podobě vynikající tepelné a zvukové izolace. Navíc jsou antistatické a antialergické. Mohou tedy být položeny v dětských pokojích a ložnicích. Oproti plovoucím dřevěným podlahám parkety působí o něco teplejším dojmem. 

Nevýhody parket 

Na druhou stranu masivní dřevěné podlahy patří mezi finančně nejnákladnější podlahové krytiny a zároveň vyžadují náročnější údržbu. Navíc jsou náchylnější k poškrábání než plovoucí podlahy. Oproti plovoucím podlahám je také pokládání parket a jejich následná povrchová úprava lakem či olejem časově náročnější. 
Masivní dřevěné podlahy jsou navíc citlivé na velké teplotní výkyvy a vlhkost. V zimě mají dřevěné podlahy tendenci sesychat. Doporučuje se udržovat stálou teplotu 21-23 stupňů C. Záleží ale na typu parket. Vícevrstvé podlahy jsou oproti masivním dřevěným podlahám stabilnější. Z tohoto důvodu se tento typ podlahových krytin příliš nehodí do komerčně užívaných prostor. 
Někteří uvádí za nevýhodu barevnou nestálost, neboť parkety mohou pocházet z kmenů odlišných stářím či původem. Na druhou stranu někteří v tom mohou vidět naopak originalitu a tedy výhodu parket. 

Údržba dřevěné podlahy 

Údržba dřevené podlahy není nijak náročná. Stačí zamést nebo vysát. Při vytírání je důležité používat přípravky určené na dřevěné podlahy a vytírat do sucha!